حوزه علمیه نجف آباد » بد رفتاری با زیردستان
 
 
 
بد رفتاری با زیردستان

رعایت حقوق اقشار مختلف جامعه یک ضرورت دینی و اجتماعی است افرادی که در جامعه مسئولیت و سرپرستی داشته و عده ای را تحت مدیریت خود دارند باید حقوق آنان را رعایت نموده و از اجحاف و ستم به آنها خودداری کنند . دین مبین اسلام برای هر مسئولیتی حدّ و مرزی قرار داده و همگان را به احترام به حقوق یکدیگر فرا می خواند که در این رابطه امام صادق علیه السلام فرمود: ((ما عُبَدِ اللهُ بِشَیءٍ أفْضَل مِن أداءِ حَقَّ المُؤمِنِ))(خداوند به چیزی برتر از رعایت حق مؤمن بندگی نشده است )

که امام سجاد علیه السلام در دعای هشتم صحیفه سجادیه می فرماید:((و سُوءِ الوِلایهِ لِمَنْ تحت أیدینا)) مراد از تحت ایدینا در کلام امام سجاد علیه السلام همه کسانی است که نوعی مسئولیت آنها بر عهده دیگران است مانند همسر، فرزند،مردم،کارگر،کارمندو…

دولت نسبت به حقوق مردم ،پدر نسبت به فرزند، همسر نسبت به زن، مدیریت اداره نسبت به کارمندان، کارفرما نسبت به کارگران مسئولیت دارند.

دانلود فایل با حجم ۱۷۶ KB[ موضوع ] : مقالات
[ برچسب ها ] :
ن : عبدالهی
ت : دوشنبه, ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۶
نظر شما در مورد اين پست چيست ؟

دیدگاه خود را به ما بگویید.

 
 
  آقا " تقصیر " شما نیست ... که " تصویر "شما نیست من آیینه ای پر شده از گرد و غبارم ..!  
 
محمد بن حسن عسکری (عج) آخرین امام از امامان دوازده گانه شیعیان است. در ١۵ شعبان سال ٢۵۵ هـ.ق در سامرا به دنیا آمد و تنها فرزند امام حسن عسکری (ع)، یازدهمین امام شعیان ما است. مادر آن حضرت نرجس (نرگس) است که گفته اند از نوادگان قیصر روم بوده است. «مهدی» حُجَت، قائم منتظر، خلف صالح، بقیه الله، صاحب زمان، ولی عصر و امام عصر از لقبهای آن حضرت است.